Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Grand Prix- Puchar Polski w Pływaniu – Opole.

Dwudniowe zawody pływackie cyklu Grand Prix były kolejnym sprawdzianem dla naszychpływaków w podróży do imprez głównych zaplanowanych przez trenera Arka Zalewskiego. Opolska pływalnia 50- metrowa gościła rekordową liczbę w historii cyklu Pucharu Polski. Do Opola przyjechało niespełna 600 zawodników pływackich klubów krajowych. Na tych zawodach startował bezpośrednio po wyczerpującym 1 zgrupowaniu kadrowym w Dębicy Jakub Skierka wypadając zdaniem trenera bardzo dobrze. Należy zwrócić uwagę, że szczyt formy naszego zawodnika ma przypaść za 6 tygodni na Igrzyskach Europejskich w Baku. Jakub nie dał szans zawodnikom w swojej juniorskiej kategorii wiekowej i na koronnych startach na 200 i 100m stylem grzbietowym zdobył pierwsze pozycje ponadto w kategorii open na 200 zajął 3 pozycję, a 100m pokonał jako 4.

Drugi startujący to 15- latek Ziemowit Adamczak sukcesywnie realizujący zadania ipoprawiający swoje rekordy życiowe przesuwając się ku czołówce swojej kategorii wiekowejjuniorskiego Pływania. Startując na dystansie 100m dowolnym zajął 13 pozycję, a na 50mprzypłynął na 14 miejscu. Jego imprezą główną za 8 tygodni mają być letnie MistrzostwaPolski Juniorów 15- letnich.

Gratulujemy zawodnikom dziękując jednocześnie naszemu głównemu sponsorowi PanuJackowi Wrońskiemu za wsparcie wszystkich poczynań sekcji pływackiej.