Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pierwsze zawody młodych pływaków GKS CARTUSIA i pierwsze medale

1

W sobotę 13 maja na krytej pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu w Gdańsku Chełmie odbyły się wojewódzkie zawody pływackie „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”, w których wystartowała 12 osobowa reprezentacja jednych z najmłodszych pływaków Cartusii Kartuzy. Uczniowie drugiej klasy pływackiej, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach. W pierwszym bloku zawodów brało udział 127 zawodniczek i zawodników z 10 pomorskich klubów.

Nasi zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym oraz w sztafecie 4x50 stylem dowolnym dziewcząt. Młodzi reprezentanci stolicy Kaszub wykazali się dużą wolą walki co przełożyło się na dobre wyniki w klasyfikacji końcowej.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Eliza Pawłowska, Luiza Stencel, Lena Nowak vel Nowacka oraz Kaja Hufnagel na dystansie 4x50 stylem dowolnym wywalczyły 3 miejsce, natomiast w startach indywidulanych Aureliusz Drewek wywalczył dwa brązowe medale na 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym. Trzecie miejsce i brązowy medal dołożyła jeszcze Eliza Pawłowska na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym a na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajęła 10 miejsce. Fabian Wiśniewski dwukrotnie uplasował się na 6 miejscu.

Kartuscy pływacy dziękują UG Kartuzy oraz głównemu sponsorowi Panu Bogdanowi Górskiemu za wsparcie finansowe sekcji pływackiej.