sklepik2logoemail

Odwiedziny

Dziś: 41

Miesiąc: 1372

Od poczatku: 154879

ADMINISTRACJA

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Rewelacyjne starty kartuskich pływaków w Olsztynie

CARTUSIA z 1 miejscem w klasyfikacji medalowej zawodów.

36 medali dla pływaków Cartusii.

25 złotych, 8 srebrnych, 3 brązowe medale kartuskich pływaków

 

 

W dniach 28-29 maja w Olsztyńskiej AQUASFERZE na basenie olimpijskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w Pływaniu. Na zawodach wystartowało 46 klubów z Polski oraz zawodnicy z Litwy i Ukrainy.

Cartusię reprezentowała 15- osobowa grupa pływaków kategorii wiekowej juniorów i młodzików dla których był to sprawdzian w przygotowaniach do rocznikowych Mistrzostw Polski. Doskonale spisali się kartuscy pływacy w 3 blokach dwudniowych zawodów od początku obejmując, a później broniąc klasyfikacji medalowej zawodów.

Najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii junior 2009 została Wiktoria Wilczewska.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii junior 2009 został Wiktor Słabek.

Najlepszą zawodniczką w kategorii młodzik 2010 została Zofia Gruda.

2 zawodniczką zawodów w kategorii młodzik 2010 została Lidia Tomczuk.

 

Medaliści zawodów:

Junior 2007:

Burdon Paulina: 1 – 50m grzbietowym, 1 – 100m grzbietowym, 1 – 200m grzbietowym

Skorowska Amelia: 1 – 50m klasycznym, 1 – 100m klasycznym, 3 – 200m klasycznym, 3 – 200m zmiennym

Grzech Michalina: 3 - 200m grzbietowym

Turowska Zofia: 3 – 50m klasycznym

Junior 2008:

Formela Natalia: 1 – 200m klasycznym, 2 – 100m klasycznym, 2 – 50m klasycznym

Treder Konrad: 2 – 200m grzbietowym, 3 – 400m dowolnym

Młodzik 2009:

Słabek Wiktor: 1 – 50m dowolnym, 1 – 100m dowolnym, 1 – 200m dowolnym, 1 – 400m dowolnym, 1 – 200m zmiennym

Wilczewska Wiktoria: 1 – 50m dowolnym, 1 – 100m dowolnym, 1 – 200m dowolnym, 1 – 400m dowolnym,  2 – 50m grzbietowym

Gruchała Wiktor: 1 – 50m grzbietowym, 1 – 100m grzbietowym, 1 – 200m grzbietowym

Kreft Mateusz: 1 – 200m klasycznym, 1 – 100m klasycznym

Malinowska Matylda: 2 – 50m dowolnym,  3 – 50m grzbietowym

Młodzik 2010:

Tomczuk Lidia:  1 – 50m grzbietowym, 1 – 100m grzbietowym, 1 – 200m grzbietowym, 1 – 50m dowolnym, 1 – 200m dowolnym

Gruda Zofia: 1 – 50m klasycznym, 1 – 100m klasycznym, 1 – 200m klasycznym, 1 – 200m zmiennym, 2 – 50m motylkowym

 

Wyniki na http://live.livetiming.pl/chodyna/2022/05_29_olsztyn/index.html

Kartuscy pływacy dziękują Głównemu Sponsorowi Panu Bogdanowi Górskiemu oraz Panu Burmistrzowi Gminy Kartuzy Grzegorzowi Gołuńskiemu za pomoc finansową w drodze do mistrzostwa sportowego

.