sklepik2logoemail

Odwiedziny

Dziś: 4

Miesiąc: 599

Od poczatku: 164642

ADMINISTRACJA

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Doskonałą formą na zakończenie roku wykazali się młodzicy sekcji pływackiej CARTUSIA.
Dwudniowe zawody w Olsztynie miały na celu podsumowanie pracy 4 młodzików
reprezentujących barwy Kartuz. Na zawodach startowało 597 zawodniczek i zawodników z 52 klubów.
Świetnie wypadła Lidia Tomczuk. Specjalistka stylu grzbietowego wywalczyła 2 złote i 1 srebrny medal zawodów.
Tym samym w rankingu ogólnopolskim młodzików 12- letnich zajmuje kolejno 3 miejsce na 50 i 100m stylem grzbietowym, 200m grzbietowym na 5 pozycji w kraju.
Medale dla CARTUSII wywalczyli Wiktor Słabek na 400m dowolnym medal srebrny i Wiktoria Wilczewska brązowy na 200m dowolnym.

Doskonałe starty Wiktora Słabka i Lidii Tomczuk.
Wysokie miejsca medalowe w rywalizacji dla kartuskich pływaków.

W trzech blokach dwudniowych zawodów Mistrzostw Województwa Pomorskiego, startowała 13- osobowa grupa kartuskich pływaków w kategorii juniorów i młodzików.
Ponad 300 zawodników z 16 klubów pomorskiego jak co roku rywalizowało w zawodach o miano najlepszych w województwie pomorskim w Akademickim Centrum Sportowym
Akademii Marynarki Wojennej.
Doskonałą formą i rozwojem sportowym już od jakiegoś czasu pokazuje się Wiktor Słabek i Lidia Tomczuk, którzy byli bezkonkurencyjni (Słabek styl dowolny, Tomczuk styl grzbietowy).
Zadowalająca forma jak na okres przed zimowymi mistrzostwami zaprezentowali pozostali pływacy Cartusii zdobywając wiele czołowych miejsc medalowych w swoich kategoriach wiekowych.

W minioną sobotę 5 listopada 2022r na terenie Kartuskiej Pływalni ,,NECZK,, zawodnicy nowo powstałej sekcji Triathlonu i Aqathlonu GKS CARTUSIA złożyli uroczyste ślubowanie. Tekst ślubowania w obecności Burmistrza Kartuz Pana Mieczysława Gołuńskiego, Prezesa GKS CARTUSIA Kazimierza Klasa ,Prezesa KPWiK Tadeusza Ostanka trenerów sekcji odczytał
pięciokrotny olimpijczyk, mistrz świata, kilkukrotny mistrz europy Paweł Korzeniowski. Korzystając z okazji odwiedzin Pawła Korzeniowskiego zawodnicy sekcji odbyli wspólny trening zakończony małą sportową rywalizacją. Znalazł się też czas na pytania młodych adeptów Aqathlonu jak i ich rodziców do mistrza.